Tüm ırklardan yetişkin kediler için

Bonacibo Adult Cat Lamb & Rice

BonaCibo Adult Cat Lamb & Rice, kedinize yaşamı boyunca enerji ve canlılık vermek üzere optimum düzeyde protein, yağ ve karbonhidrat dengesi ile formüle edilmiştir. Ayrıca kuzunun mükemmel lezzetini tercih eden kediler için idealdir.

Sağlıklı Sindirim Sistemi

Uriner Sağlık Desteği

Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

Tüm ırklardan yetişkin kediler için

İçindekiler

Kurutulmuş Kuzu Proteini (%27), Hidrolize Kemiksiz Kuzu Proteini (%22) Baldo Pirinç (%16), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı özütü , Kızılcık

%36

Protein

%16

Yağ

Analitik Bileşenler

Protein % 36
Yağ İçeriği % 16
Ham Kül % 8
Ham Selüloz (Lif) % 2,5
Omega-6 % 3,7
Omega-3 % 0,75

Beslenmeye Dayalı İlaveler

Vitamin A  25.000 IU/kg 
Vitamin D3 1.500 IU/kg 
Vitamin E 150 mg/kg 
Vitamin K3 0,36 mg/kg 
Vitamin C 25 mg/kg 
Vitamin B1 14,94 mg/kg 
Vitamin B2 12,36 mg/kg 
Vitamin B6 13,36 mg/kg
Vitamin B12 0,08 mg/kg
Pantotenik Asit 14,98 mg/kg
Folik Asit 2,67 mg/kg
Niyasin 50 mg/kg
Biyotin 0,28 mg/kg
Bakır (Sülfat olarak) 18 mg/kg
Çinko (Sülfat olarak) 95 mg/kg
Çinko (Şelat olarak) 20 mg/kg
Manganez (Sülfat olarak) 30 mg/kg
Selenyum (Selenit olarak) 0,3 mg/kg
Taurin 2.200 mg/kg
AB onaylı antioksidanlar.

Düşük Tahıllı

Besin maddesi olan tahılı düşük miktarda içererek kedinizin sağlıklı olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olur.

ideal-kilo-icon
İdeal Kilo

BonaCibo, kedinizin uzun bir yaşama ve sağlıklı bir metabolizmaya sahip olabilmesi ve ideal vücut ağırlığını koruyabilmesi için protein ve yağ oranı dengelenerek formüle edilmiştir.

bagisiklik-sistemi
Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

BonaCibo, içeriğindeki doğal prebiyotik lifler bağırsaklarda yararlı bakterilerin gelişimini destekler ve patojenlerin zararlı etkisinin azaltılmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini destekler ve sindirimi optimize eder.

deri-tuy-sagligi
Deri ve Tüy Sağlığı

BonaCibo, sağlıklı deri yapısını ve parlak tüylerin oluşumunu desteklemek üzere vitaminler ve amino asitlerce zenginleştirilmiş, Omega-6:Omega-3 yağ asitleri oranı dengelenmiş içeriğe sahiptir.

gorme-ve-kalp-sagligi
Görme ve Kalp Sağlığı

Sinir sisteminin, kalp sağlığının ve görme kabiliyetinin desteklenmesi için gerekli olan Taurin yüksek miktarda ilave edilmiştir.

uriner-saglik-destek
Üriner Sağlık Desteği

BonaCibo, içeriğindeki dengelenmiş, optimum düzeydeki mineral seviyeleri ile üriner taş oluşumu riskini azaltmaya yardımcı olur.

sindirim-sistemi
Sağlıklı Sindirim Sistemi

Sindirilebilirliği yüksek gıdaların, hassas bir pişirme işlemine tabi tutulması ile BonaCibo maksimum sindirimin sağlanmasına yardımcı olur.

Tuy-yumagi-atimi
Tüy Yumağı Atımı

Sindirim sisteminin bozulmasına sebep olan tüy yumaklarının dengelenmiş besinsel lif içeriği ile çözülerek, kolayca atılmasına yardımcı olur.

Dengeli-vitamin
Dengeli Vitamin ve Mineraller

Metabolizmayı desteklemek ve sürekli enerji üretimini sağlamak üzere optimal düzeyde vitaminler içermektedir. Temel iz mineraller, vücudun kolaylıkla absorbe edebileceği ve faydalanabileceği formdadır.

 1. Bonacibo Adult Cat Lamb&Rice hangi ırklardan kediler için uygundur?

  Bonacibo Adult Cat Adult Cat Lamb&Rice kedi mamalarımız, tüm ırklardan yetişkin kedilerin, tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde formüle edilmiştir.

 2. Taurin nedir? Neden kedi mamalarında mutlaka olmalıdır?

  Taurin aminoasite benzeyen ve aynı zamanda bir vitamin gibi vücut içinde rol alan bir besin maddesidir. Taurinin, göz sağlığı için retina gelişimini ve kalp kaslarının gelişimini sağlaması gibi vücutta birçok fonksiyonu vardır.

  Köpeklerin aksine, kediler vücutlarında taurin üretemez, bu nedenden dolayı kediler, bu besini mamanın içeriğinden sağlamalıdır. Kedilerin besinsel ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmek için Çağatay, Bonacibo Adult Cat Lamb&Rice mamalarında taurin kullanmaktadır.

 3. Kedileri kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz?

  Bazı kediler, kuru mama daha uygun ve hesaplı olmasına rağmen yaş mamayı tercih edebilmektedir. Kedinize kuru mamayı ilk verişinizde, yaş mamanın içine az miktarda karıştırarak azar azar vermenizi tavsiye ederiz. Genelde kuru mama ile hiç beslenmemiş kedilere, kuru mamanın yapısı alışılmadık gelebilmektedir, bundan dolayı ilk denemede kuru mamayı reddederlerse endişelenmeyin. Ayrıca, kedinizi kuru mamaya alıştırmak için biraz ılık su ile yumuşatabilirsiniz, fakat bunu asla süt ile yapmayınız. Veya bir iki tane kuru mamayı ana yemekten önce, elinizle ödül olarak verebilirsiniz. Kediniz birkaç tane kuru mama yedikten sonra ana yemekte yaş mama ile karıştırarak verebilirsiniz. Kuru mama tek başına kalana kadar yaş mama ile karıştırdığınız kuru mama oranını yavaş yavaş artırabilirsiniz

 4. Yeni bir kedi mamasına başladığında, kedilerde neleri gözlemeliyiz?

  Köpeklerimizin aksine, mamaların sindirilebilirliğini değerlendirmek için kedilerimizin dışkısının devamlılığını gözlemek her zaman kolay değildir. Tüylerinin durumu, hareket düzeyi ve kilo koruması , bize rehber olabilecek iyi göstergelerdir.

  Kedilerimizin, yumuşak ve parlak tüylere sahip, hareketli ve canlı olması gerekir, vücutlarında iyi düzeyde, fakat aşırı olmayan kas ve yağ olmalıdır. Bunu değerlendirmenin basit bir yolu sırtlarını boydan boya okşamaktır. Sırt kemiklerini hissetmelisiniz fakat sivri ve keskin olmamalıdır.

 5. Süreklilikte kuru mama ile beslenme kediler için bir problem yaratır mı? Dengeli bir şekilde beslenme sağlanabilir mi?

  Kuru mama, doğru bir şekilde formüle edildiği sürece, kediler tarafından ömürleri boyunca kullanılması tamamen uygundur. Kuru mama 40 yılı aşkın süredir piyasada bulunmaktadır ve herhangi bir probleme neden olmamıştır. İyi bir kuru mama, yetersiz ve düşük kalitedeki bir yaş mamadan kesinlikle çok daha iyi ve besleyicidir. Kuru mama kullanımı, kediler için özel bir problem olan diş sağlığı ve temizliği için de son derece faydalıdır. Ayrıca kuru mama, çoğu yaş mamadan daha pratik ve çok daha hesaplıdır.

 6. Kuzu etli mama ile tavuklu mama arasında ne fark vardır? Hangisi kediler için daha besleyicidir?

  Çağatay’ın tavuklu ve kuzu etli mamalarının tümü, kedilerimizin besinsel ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek düzeydedir ve kedimizin günlük olarak ihtiyaç duyacağı, tüm besinleri sunmaktadır. Tavuk ya da kuzu etinden elde edilen mamalarının, hangisinin kedi için daha uygun olduğunu söylemek doğru değildir, Et çeşidinden ziyade, kedimiz için önemli olan mamanın kalitesidir. Ayrıca kedimizin farklı gıdalar alabilmesi için, problemsiz bir şekilde et çeşidini arada bir değiştirmek mümkündür.

 7. Kedilerde aynı mamayı, uzun süre kullanmak bir problem yaratır mı?

  Eğer mama besinsel olarak dengeli ve uygun kalitede ise, kedilerimizin, ömürleri boyunca aynı mamayı kullanmalarında hiçbir problem yoktur. Yine de bazı kediler, lezzet çeşitliliğini tercih edebilir. Bu durum kullanılan mamada herhangi bir problem olduğu anlamında gelmez. İyi kalitede bir mamanın, uzun vadede, kedide, herhangi bir duyarlılık ya da alerjik durum yaratması çok nadir görülen bir durumdur. Fakat yavru döneminde farklı lezzetlerdeki mamaları tatmış olan bir kedi genel olarak yaşamlarının devamında da değişik gıdaların beklentisi içinde olabilir.