12 Aya Kadar Tüm Irklardan Aktif Yavru Köpekler için

Bonacibo Puppy Yüksek Enerji

BonaCibo Puppy High Energy, hareketli yavru köpeklerin sağlıklı gelişimini desteklemek üzere ekstra enerji verecek şekilde formüle edilmiştir. Dengelenmiş protein, yağ ve karbonhidrat içeriği ile ayrıca metabolizma ve kemik gelişimini destekleyerek sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Sağlıklı Gelişim

Yüksek Performans

Bağışıklık Desteği

12 Aya Kadar Tüm Irklardan Aktif Yavru Köpekler için

İçindekiler

Kurutulmuş Tavuk Proteini (%40), Baldo Pirinç (%18), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu (%8), Bira Mayası, Hamsi Yağı, Harnup, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Nükleotit Maya Proteini, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Yaban Mersini Tozu, Avizeağacı Özütü, Pisilyum, Kadife Çiçeği Tozu.
Hipoalerjenik: Sığır eti, süt ürünleri ve buğday içermez.

%31

Protein

%17

Yağ

Analitik Bileşenler

Protein % 31
Yağ İçeriği % 17
Ham Kül % 8
Ham Selüloz (Lif) % 2,5
Omega-6 % 3,8
Omega-3 % 0,80

Beslenmeye Dayalı İlaveler

Vitamin A 37.500 IU/kg 
Vitamin D32.250 IU/kg 
Vitamin E400 mg/kg 
Vitamin K30,49 mg/kg 
Vitamin C200 mg/kg 
Vitamin B14,38 mg/kg 
Vitamin B29,54 mg/kg 
Vitamin B63,88 mg/kg
Vitamin B120,09 mg/kg
Pantotenik Asit38,84 mg/kg
Folik Asit0,80 mg/kg
Niyasin30 mg/kg
Biyotin0,37 mg/kg
Bakır (Sülfat olarak)20 mg/kg
Çinko (Sülfat olarak)110 mg/kg
Çinko (Şelat olarak)30 mg/kg
Manganez (Sülfat olarak)33 mg/kg
Selenyum (Selenit olarak)0,34 mg/kg
Glukozamin1.200 mg/kg
Kondroitin800 mg/kg
AB onaylı antioksidanlar. 
Puppy-Gelisim
Sağlıklı Gelişim

BonaCibo Puppy, yavru köpeğinizin sağlıklı büyümesi ve metabolizmasının ideal çalışmasına yardımcı olarak uzun bir ömür sürebilmesi için protein ve yağ oranı dengelenerek formüle edilmiştir. Ayrıca formülündeki optimum mineral dengesi yavru köpeğinizin kemik gelişimini destekler.

Dog-Bagisiklik
Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

BonaCibo Puppy içeriğindeki doğal prebiyotik lifler, bağırsaklarda yararlı bakterilerin gelişimini destekler ve patojenlerin zararlı etkisinin azaltılmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini destekler ve sindirimi optimize eder.

Dog-Deri-Sagligi
Deri ve Tüy Sağlığı

BonaCibo Puppy, sağlıklı deri yapısını ve parlak tüylerin oluşumunu desteklemek üzere vitaminler ve amino asitlerce zenginleştirilmiş, Omega-6 : Omega-3 yağ asitleri oranı dengelenmiş içeriğe sahiptir.

Puppy-Hamilelik
Sağlıklı Hamilelik Dönemi

Yüksek oranda sindirilebilir protein ve dengeli aminoasit içeriği ile BonaCibo Puppy, gebe köpekler için, yavruların doğum ağırlıklarının ve bağışıklık sistemlerinin optimize edilmesine yardımcı olan ideal bir mamadır.

puppy-emzirme
Sağlıklı Emzirme Dönemi

BonaCibo Puppy sayesinde süt emzirme döneminde köpeğinizin yavrularının sağlıklı gelişimi ve iskelet sisteminin yapılanması için gerekli olan yağ asitleri ve minerallerce zengin süt verimin sağlanmasına yardımcı olur.

Dog-Sindirim
Sağlıklı Sindirim Sistemi

Sindirilebilirliği yüksek gıdaların, hassas bir pişirme işlemine tabi tutulması ile BonaCibo Puppy maksimum sindirimin sağlanmasına yardımcı olur.

Dog-Eklem
Eklem Sağlığı

İçerdiği doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları ile esnek ve sağlıklı eklemler için kıkırdak sağlığını destekler.

Dog-Vitamin
Dengeli Vitamin ve Mineraller

Metabolizmayı desteklemek ve gün boyu sürekli enerji üretimini sağlamak üzere optimal düzeyde vitamin ve iz mineralleri içermektedir.

Düşük Alerjik içerik

Köpeklerde beslenmeye bağlı alerjilere en fazla sebep olan dana, süt ürünleri, buğday ve soya içermeyen formülü ile hipoalerjeniktir.

Düşük Tahıllı

Besin maddesi olan tahılı düşük miktarda içererek kedinizin sağlıklı olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olur.

 1. Glucosamin ve Chondroitin nedir? Köpeklere faydası nedir?

  Glukozamin ve kondroitin; eklemlerin içinde kıkırdak üretimine yardımcı olan doğal bir besin maddesidir. Kıkırdak vücut içinde, bozulmaya uğrar ve yenilenir. Bu besinler yenilemeyi süreklilikte sağlamak ve bozulmayı azaltmak için elzemdir. Çoğu yetişkin sağlıklı köpek için, vücutlarında üretilen glukozamin ve kondroitin miktarı yeterli olmasına rağmen bazı köpeklerde, mama ile ek olarak takviye edilmesi gerekmektedir. Çağatay ın köpek mamalarının çoğu, özellikle büyük ırk ve eklem problemleri olan köpeklerin ihtiyaç duyduğu arttırılmış oranda glukozamin ve kondroitin içerir, yine de hap ve toz takviyesi yapmanın zararı yoktur, fakat fazladan alınan besinler idrar yoluyla atılacağından sadece para kaybına neden olacaktır.

 2. Bonacibo Yavru Köpek Maması ve Bonacibo Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması arasındaki farklar nelerdir?

  Her iki mama formülü de büyüme ve gelişme evresinde olan yavru köpeklerin tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilmiştir.

  Yavru köpek mamalarımızda belirlenen mineral dengesi, kas gelişimini optimize etmek, sağlıklı kemik gelişimi sağlamak ve doğru amino asit profilini oluşturmak amacı ile hassas bir şekilde ayarlanmıştır. Ayrıca, Vücudun süreklilikte doğru bir şekilde gelişmesi ve metabolizmaya destek olması için vitaminler yüksek oranda arttırılmıştır.

  Bonacibo Yavru Köpek Maması; tüm ırktan yavru köpekler için idealdir.

  Bonacibo Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması formülü, dışarıda bakılan ve aktif olan tüm köpekler için uygundur ve bu mamanın enerji seviyesi Bonacibo yavru köpek mamasına nazaran çok daha yüksektir. Aynı zamanda gelişmekte olan eklemleri desteklemek için Kondroitin ve Glukozamin düzeyleri yükseltilmiştir. Ayrıca vitamin ve mineral seviyeleri metabolizmayı desteklemek için arttırılmıştır.

  Yavrunuzun Sütten kesilmesinden itibaren, Bonacibo yavru köpek mamasını ve Bonacibo yüksek enerjili yavru köpek mamasını, küçük ırklarda 8-10 ay a kadar ve büyük ırklarda ise 12-14 ay a kadar kullanabilirsiniz.

  Her iki yavru maması da daha uzun süre kullanılabilir, bunun dostunuza hiçbir zararı olmayacaktır. Fakat, yetişkinlik döneminde, yavru köpek maması, kilo ve vücut gelişimi gözlenerek ve kontrollü bir şekilde verilmelidir.

  Hamile ve emziren köpeklerde, arttırılmış enerji ve vitamin içeriği nedeniyle, Bonacibo Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması kullanılması çok daha uygun olacaktır. Hamile köpekler, gebeliklerinin üçte biri olan son 20 gün bu mama ile beslenmelidir. Yavrulama sonrasında ise yüksek enerjili yavru köpek maması, süt üretimini sağlayacak olan enerjiyi ve mineralleri fazlasıyla içerdiğinden, sütten kesime kadarki süreçte anneye rahatlıkla verilebilir.

 3. Yeni doğan köpeklerde kuru mama kullanmaya ne zaman başlanabilir?

  Sütten kesme döneminde, yeni doğmuş yavru köpeklerinizi kuru mamaya alıştırmak için, birkaç tane yavru köpek mamasını, su ile ıslatılarak, yatağının kenarına bırakılabilirsiniz. Yalnız mamayı kesinlikle süt ile ıslatmayınız. Eğer mamayı hemen yemiyorsa, ön patilerinin ucuna ufak bir parça ıslatılarak yumuşatılmış mamayı bırakınız, yavru köpekleriniz, onu yalamaya yeltenecek ve böylece tadına ve kokusuna alışacaktır. Islatılmış mamayı yediğinde, yanlarına ayrıca bir kap kuru mama koyabilirsiniz ve yavru köpeklerinizi, kuru mama yemeye teşvik etmek için ıslatarak verdiğiniz mama miktarını azaltabilirsiniz. Fakat her zaman mamanın yanında köpeklerinizin erişebileceği temiz ve taze su bulundurmalısınız.

 4. Köpekleri kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz?

  Bazı köpekler, kuru mama daha uygun ve hesaplı olmasına rağmen yaş mamayı tercih edebilmektedir. Köpeğinize kuru mamayı ilk verişinizde, yaş mamanın içine az miktarda karıştırarak azar azar vermenizi tavsiye ederiz. Genelde kuru mama ile hiç beslenmemiş köpeklerde, kuru mamanın yapısı alışılmadık gelebilmektedir, bundan dolayı ilk denemede kuru mamayı reddederlerse endişelenmeyin. Ayrıca, köpeğinizi, kuru mamaya alıştırmak için biraz ılık su ile yumuşatabilirsiniz, fakat bunu asla süt ile yapmayınız. Veya bir iki tane kuru mamayı ana yemekten önce, elinizle ödül olarak verebilirsiniz. Köpeğiniz birkaç tane kuru mama yedikten sonra ana yemekte yaş mama ile karıştırarak verebilirsiniz. Kuru mama tek başına kalana kadar yaş mama ile karıştırdığınız kuru mama oranını yavaş yavaş artırabilirsiniz.

 5. Yavru köpek mamasının yetişkin bir köpeğe verilmesi sakıncalı mıdır?

  Yavru maması ve Yüksek Enerjili yavru mamasının besin değerleri, yetişkin köpek mamasına nazaran daha yüksek seviyededir dolayısıyla yetişkin bir köpeğin, besinsel gereksinmelerini fazlasıyla karşılamaktadır, ancak yetişkin bir köpek, ekstra enerji içeren yavru mamasından süreklilikte yediği takdirde fazla kilo alma riski vardır. Köpeğiniz çok hareketliyse ve normal kilosunu koruyamıyor ise yavru maması veya yüksek enerjili yavru maması kullanılabilir, fakat normal olarak 1 yaş üstü köpekler için, yetişkin mamaları daha uygundur.

 6. Ameliyat geçirmiş bir köpek için hangi mama kullanılmalıdır?

  Köpekler ameliyattan sonra genelde yemekleri ile ilgilenmezler. Bu yüzden onlara daha çok, Bonacibo Yavru Köpek veya Yüksek Enerjili Yavru Köpek maması gibi lezzetli ve besin değeri yüksek olan mamalar vermek daha iyi olacaktır, böylece az miktarda mamadan, alabildikleri kadar fazla besin elde etmiş olurlar. Ayrıca, mama, daha rahat tüketilebilmesi için ılık su ile ıslatarak yumuşatılabilir.

 7. 1 yaşından büyük köpeklerde devamlı olarak Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması kullanmak herhangi bir probleme neden olur mu?

  Yüksek Enerjili Yavru mamaları, Yetişkin mamalarına kıyasla çok daha yüksek oranda protein ve enerji içerir. Köpeğiniz çok hareketliyse ve normal kilosunu korumaya yatkın değilse kullanılabilir, fakat ekstra besine ihtiyacı yoksa, Yüksek Enerjili Yavru maması kullanmak fazla kilo almasına neden olabilir. Normal olarak 1 yaş üstü köpekler için yetişkin mamaları daha uygundur.

 8. Damızlık dişi köpeklere süreklilikte Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması verilebilir mi?

  Damızlık dişi köpeklerde, hamileliğin son üçte birlik kısmında, yani son 20 gün, Yüksek Enerjili Yavru Maması vermek gayet uygun olacaktır. Bu dönemde, yavru büyüdükçe ve mideye doğru baskı arttıkça, köpeğin mide hacmi önemli ölçüde küçülür, bu durumda köpeğin aldığı besinlerin konsantrasyonu yani daha az miktarda mamadan daha fazla besin elde edebilmesi son derece önemlidir. Ayrıca daha sık fakat az miktarda mama verilmesi de faydalıdır. Yüksek Enerjili Yavru Maması ayrıca, yüksek et içeriği ile daha lezzetlidir, böylece dolaşımdaki hormonlar ve mide baskısından dolayı oluşan bulantı nedeni ile iştahı az olan dişi köpek için idealdir. Yüksek enerjili yavru maması ayrıca hamileliğin başlarında da verilebilir, fakat vücutta fazla yağlanmayı engellemek için, dikkatli olarak izlenmelidir.

  Dişi köpeklere hamile değilken yavru köpek maması verilmesi, fazla kilo alarak doğurganlığı azaltmaya neden olabileceği için tavsiye edilmez.

 9. Hamile ve emzirme dönemindeki köpeklerde hangi mama kullanılmalıdır?

  Hamilelik döneminde, yavrular büyüdükçe köpeğin mide hacmi önemli ölçüde küçülür. Bu özellikle hamileliğin son üçte birlik kısmında yani son 20 gün belirgin oranda görülür. Ayrıca, dolaşımdaki hormonlar annenin iştahını azaltabilir Bundan dolayı protein ve enerji değerleri daha yüksek olan ve et içeriği fazlalığıyla daha lezzetli ve besleyici olan yüksek enerjili yavru köpek mamasını kullanmak en uygunu olacaktır. Ayrıca bazen yemeye teşvik etmek için mamayı ıslatmak gerekebilir. Yüksek enerjili yavru köpek maması, ayrıca enerji ihtiyacı 3 kat artan emzirme dönemindeki anne köpekler için süt üretimine yardımcı olması bakımından idealdir. Her iki dönemde de köpekler sık fakat az miktarda beslendiği için mamaya her an erişebilir olmalıdırlar. Ayrıca, her zamanki gibi, yanında bol miktarda temiz ve taze su bulundurulmalıdır.