Tüm Irklardan Kilolu Yetişkin Köpekler için Ayrıca Yaşlı (+9) Köpekler için

Bonacibo Adult Form

BonaCibo Adult Dog Form, yaşlı veya fazla kilolu yetişkin köpekler için kontrollü ve sağlıklı bir kilo durumu temin etmek üzere taze, yüksek kaliteli içerikler ile formüle edilmiştir. Antioksidan vitamin ve bitki özleri ile köpeğinizin kilo kaybı sırasında sağlığını destekler.

İdeal Kilo

Sağlıklı Sindirim Sistemi

Eklem Sağlığına Destek

Tüm Irklardan Kilolu Yetişkin Köpekler için
Ayrıca Yaşlı (+9) Köpekler için

İçindekiler

Kurutulmuş Tavuk Proteini (%34), Baldo Pirinç (%22), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu (%5), Bira Mayası, Hamsi Yağı, Harnup, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Nükleotit Maya Proteini, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Yaban Mersini Tozu, Avizeağacı Özütü, Pisilyum, Kadife Çiçeği Tozu, Phenomind™ (%0,024). 
Hipoalerjenik: Sığır eti, süt ürünleri ve buğday içermez.

%25

Protein

%11

Yağ

Analitik Bileşenler

Protein % 25
Yağ İçeriği % 11
Ham Kül % 7
Ham Selüloz (Lif) % 3,5
Omega-6 % 3,4
Omega-3 % 0,70

Beslenmeye Dayalı İlaveler

Vitamin A 20.000 IU/kg 
Vitamin D31.200 IU/kg 
Vitamin E280 mg/kg 
Vitamin K30,30 mg/kg 
Vitamin C140 mg/kg 
Vitamin B12,95 mg/kg 
Vitamin B27,56 mg/kg 
Vitamin B62,07 mg/kg
Vitamin B120,05 mg/kg
Pantotenik Asit20,71 mg/kg
Folik Asit0,47 mg/kg
Niyasin12 mg/kg
Biyotin0,24 mg/kg
Bakır (Sülfat olarak)15 mg/kg
Çinko (Sülfat olarak)80 mg/kg
Çinko (Şelat olarak)20 mg/kg
Manganez (Sülfat olarak)27 mg/kg
Selenyum (Selenit olarak)0,26 mg/kg
Glukozamin1.000 mg/kg
Kondroitin800 mg/kg
AB onaylı antioksidanlar. 

Anılarınız unutulmasın,
iletişiminiz kopmasın.

Yaşlanmanın köpekler üzerindeki etkilerini sınırlandırmak ve evcil hayvanlarla sahipleri arasındaki bağı korumak için doğal bir çözüm: Phenomind™

Dog-Kilo-alimi
İdeal Kilo

Dengelenmiş protein-yağ oranına sahip BonaCibo Adult Dog Form ile köpeğiniz kontrollü bir şekilde vücudundaki fazla kiloları verirken, kas sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Dog-Enerji
Enerji Sağlama

BonaCibo Adult Dog Form köpeğinizi fazla kilo alımından korurken, ihtiyaç duyduğu enerjiyi içeriğindeki karbonhidratça zengin besleyici tahıllar ile sağlar.

Dog-Deri-Sagligi
Deri ve Tüy Sağlığı

BonaCibo Adult Dog Form, sağlıklı deri yapısını ve parlak tüylerin oluşumunu desteklemek üzere vitaminler ve amino asitlerce zenginleştirilmiş, Omega-6 : Omega-3 yağ asitleri oranı dengelenmiş içeriğe sahiptir.

Dog-Dis-Sagligi
Diş Sağlığı

Dişleri tartar ve plak oluşumundan korumaya yardımcı olan tanecik yapısı elde etmek için lifli gıdalar ilave edilmiştir.

Dog-Kas-Sagligi
Kas Sağlığı

Kas gelişimini ve yağsız vücut kitlesini desteklemek üzere en uygun A Vitamini ve Niyasin seviyeleri ile takviye edilmiştir.

Dog-Sindirim
Sağlıklı Sindirim Sistemi

Sindirilebilirliği yüksek gıdaların, hassas bir pişirme işlemine tabi tutulması ile BonaCibo Adult Dog maksimum sindirimin sağlanmasına yardımcı olur.

Dog-Eklem
Eklem Sağlığı

İçerdiği doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları ile esnek ve sağlıklı eklemler için kıkırdak sağlığını destekler.

Dog-Vitamin
Dengeli Vitamin ve Mineraller

Metabolizmayı desteklemek ve gün boyu sürekli enerji üretimini sağlamak üzere optimal düzeyde vitamin ve iz mineralleri içermektedir.

Düşük Alerjik İçerik

Köpeklerde beslenmeye bağlı alerjilere en fazla sebep olan dana, süt ürünleri, buğday ve soya içermeyen formülü ile hipoalerjeniktir.

Düşük Tahıllı

Besin maddesi olan tahılı düşük miktarda içererek kedinizin sağlıklı olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olur.

 1. Bonacibo yetişkin köpek mamaları arasındaki farklar nelerdir?

  Özel yetişkin mamalarımızın tümü, sağlıklı ve diri bir vücut kondisyonu temin edecek şekilde formüle edilmiştir. Formüllerimiz, mükemmel deri ve tüy sağlığı için, yüksek oranda omega 3 yağ asitleri içermektedir. Sağlıklı dışkı atılımını sağlayan, bağırsak sağlığını destekleyen ve sindirime yardımcı olan prebiotikler ile takviye edilmiştir.

  Bonacibo Yetişkin ve Bonacibo Taze Kuzu Etli mamalarımız, tüm ırklardan yetişkin köpeklerin, tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde formüle edilmiştir. Dostlarımız, ergin hayatları boyunca, bu mamalar ile beslenebilir. Bazı köpekler, değişik tatlar tercih edebilmektedir, böyle durumlarda, iki protein kaynağı arasında hiçbir problem yaşanmadan geçiş yapılabilir.

  Yüksek Enerjili Yetişkin Köpek Maması, ekstra enerjiye ihtiyaç duyan aktif köpekler için idealdir. Bu mamanın içeriğine, Sağlıklı ve esnek eklem yapılarını oluşturmak için, yüksek oranda glukosamin ve kondritin takviyesi yapılmıştır. Aktif yaşam tarzını optimize edecek seviyede, ekstra vitaminler, mineraller ve nükleotitler ile zenginleştirilmiştir.

  Bonacibo Form, yaşlı veya kilo vermesi gereken, daha az enerjiye ihtiyaç duyan, düşük aktiviteli köpekler için üretilmiştir. Bonacibo Form, diğer yetişkin mamalarımızda olduğu gibi, yüksek kalitede içeriğe sahiptir ve kilolu köpekler için belirli bir süre kullanılabilir ve sağlıklı vücut kondisyonuna ulaşıldığında farklı bir mamaya geçiş yapılabilir.

  Bonacibo Form, yaşlılık döneminde, büyük ırk köpekler için 7, küçük ırk köpekler için ise 10 yaşından sonra verilebilir.

 2. Glucosamin ve Chondroitin nedir? Köpeklere faydası nedir?

  Glukozamin ve kondroitin; eklemlerin içinde kıkırdak üretimine yardımcı olan doğal bir besin maddesidir. Kıkırdak vücut içinde, bozulmaya uğrar ve yenilenir. Bu besinler yenilemeyi süreklilikte sağlamak ve bozulmayı azaltmak için elzemdir. Çoğu yetişkin sağlıklı köpek için, vücutlarında üretilen glukozamin ve kondroitin miktarı yeterli olmasına rağmen bazı köpeklerde, mama ile ek olarak takviye edilmesi gerekmektedir. Çağatay ın köpek mamalarının çoğu, özellikle büyük ırk ve eklem problemleri olan köpeklerin ihtiyaç duyduğu arttırılmış oranda glukozamin ve kondroitin içerir, yine de hap ve toz takviyesi yapmanın zararı yoktur, fakat fazladan alınan besinler idrar yoluyla atılacağından sadece para kaybına neden olacaktır.

 3. Farklı bir köpek mamasına geçerken ne yapılmalıdır?

  Köpeğinize yeni mamayı yavaş yavaş tanıtmak her zaman en doğrusudur. Et türü aynı olsa bile, yeni formülün tadı köpeklerimize tamamen farklı gelebilir. İlk olarak, yeni mamayı, porsiyonun çeyreği kadar, eski mama ile karıştırarak başlayınız, verilen öğün tamamen yeni mama olana dek miktarı yavaş yavaş artırınız. Fazla mama vermemeye her zaman özen gösteriniz ve eğer köpeğiniz karışık mamayı yemeyi reddederse, mevcut mamayı kullanmaya devam edeniz ve başka bir gün tekrar deneyiniz.

 4. Köpekleri kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz?

  Bazı köpekler, kuru mama daha uygun ve hesaplı olmasına rağmen yaş mamayı tercih edebilmektedir. Köpeğinize kuru mamayı ilk verişinizde, yaş mamanın içine az miktarda karıştırarak azar azar vermenizi tavsiye ederiz. Genelde kuru mama ile hiç beslenmemiş köpeklerde, kuru mamanın yapısı alışılmadık gelebilmektedir, bundan dolayı ilk denemede kuru mamayı reddederlerse endişelenmeyin. Ayrıca, köpeğinizi, kuru mamaya alıştırmak için biraz ılık su ile yumuşatabilirsiniz, fakat bunu asla süt ile yapmayınız. Veya bir iki tane kuru mamayı ana yemekten önce, elinizle ödül olarak verebilirsiniz. Köpeğiniz birkaç tane kuru mama yedikten sonra ana yemekte yaş mama ile karıştırarak verebilirsiniz. Kuru mama tek başına kalana kadar yaş mama ile karıştırdığınız kuru mama oranını yavaş yavaş artırabilirsiniz.

 5. Yavru köpek mamasının yetişkin bir köpeğe verilmesi sakıncalı mıdır?

  Yavru maması ve Yüksek Enerjili yavru mamasının besin değerleri, yetişkin köpek mamasına nazaran daha yüksek seviyededir dolayısıyla yetişkin bir köpeğin, besinsel gereksinmelerini fazlasıyla karşılamaktadır, ancak yetişkin bir köpek, ekstra enerji içeren yavru mamasından süreklilikte yediği takdirde fazla kilo alma riski vardır. Köpeğiniz çok hareketliyse ve normal kilosunu koruyamıyor ise yavru maması veya yüksek enerjili yavru maması kullanılabilir, fakat normal olarak 1 yaş üstü köpekler için, yetişkin mamaları daha uygundur.

 6. Köpeklerde aynı mamayı, uzun süre kullanmak bir problem yaratır mı?

  Eğer mama besinsel olarak dengeli ve uygun kalitede ise, köpeklerimizin, ömürleri boyunca aynı mamayı kullanmalarında hiçbir problem yoktur. Yine de bazı köpekler, lezzet çeşitliliğini tercih edebilir. Bu durum kullanılan mamada herhangi bir problem olduğu anlamında gelmez. İyi kalitede bir mamanın, uzun vadede, köpeklerde, herhangi bir duyarlılık ya da alerjik durum yaratması çok nadir görülen bir durumdur. Fakat yavru döneminde beri farklı lezzetlerdeki mamaları tatmış olan bir köpek genel olarak yaşamlarının devamında da değişik gıdaların beklentisi içerinde olabilir.

 7. Süreklilikte kuru mama ile beslenme köpekler için bir problem yaratır mı? Dengeli bir şekilde beslenme sağlanabilir mi?

  Kuru mama, doğru bir şekilde formüle edildiği sürece, köpeklerler tarafından ömürleri boyunca kullanılması tamamen uygundur. Kuru mama 40 yılı aşkın süredir piyasada bulunmaktadır ve herhangi bir probleme neden olmamıştır. İyi bir kuru mama, yetersiz ve düşük kaliteli bir yaş mamadan kesinlikle çok daha iyi ve besleyicidir. Kuru mama kullanımı, köpekler için özel bir problem olan diş sağlığı ve temizliği için de son derece faydalıdır. Ayrıca kuru mama çoğu yaş mamadan daha pratik ve çok daha hesaplıdır.

 8. Köpeklerde karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları neden görülür? Bu durumda ne tür bir beslenme gerekir?

  İdrarda, protein ve beyaz kan hücreleri tespit edilmesi, genelde böbrek fonksiyonlarında bir bozukluk olduğunun göstergesidir.

  Bu durum; enfeksiyon, yaşlılık, travma, hastalık ve zehirlenmeyi de içeren çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

  Ayrıca yetersiz beslenme de buna sebep olabilir, fakat yetersiz beslenme, ancak uzun bir süre devam ettiği takdirde böbrek ve karaciğer problemleri görülmektedir.

  Böbreklerin, fazla miktardaki, istenmeyen mineralleri, aminoasitleri ve mikotoksinleri vücuttan attığı süreçlerde de bu tip rahatsızlıklar görülebilmektedir.

  Teşhis koymadan önce durumun neden kaynaklandığını araştırmak şarttır. örneğin; hastalığın hangi dönemden sonra ortaya çıktığı, köpeğin yaşı ve çevre koşulları gibi diğer faktörler de son derece önemlidir.

  Eğer böbrekte bir rahatsızlıktan şüpheleniyorsa, köpek için, protein seviyesi düşük ve sindirim oranını yüksek bir mama ile beslemek çok daha uygun olacaktır.

  Bu gibi durumlarda, ideal olarak Bonacibo Form mama kullanılmalıdır.

 9. Kilolu köpeklere hangi mama verilmelidir?

  Köpeklerin çoğunda, normalde, vahşi doğada rekabetin yüksek olmasından ve sınırlı yiyecek bulabilmelerinden dolayı, en kısa sürede mümkün olan en çok miktarda yiyeceği yeme içgüdüsü vardır. Dolayısıyla, ev köpeklerine fazla miktarda mama vermek, kolaylıkla kilo almalarını sağlayacaktır. Bu nedenden dolayı, paket üzerindeki beslenme tablolarına göre, verdiğiniz mama miktarını ölçmek önemlidir. Vücut ağırlığını ve durumunu korumak için; az miktarda ve sağlıklı ödül mamalarından verilmesi, ayrıca süreklilikte egzersiz yapılması gereklidir. Dengesiz beslenme kilo almaya neden olabileceği için, köpeğinize dengeli ve tam bir beslenme şekli uygulamanız önemlidir. Köpeğinizin sağlıklı bir şekilde kilo vermesi için, kilo kaybı sağlanana dek Bonacibo Form mamasını paketin üzerinde belirtilen oranlarda kullanabilirsiniz.