Tüm ırklardan yavru kediler için

Bonacibo Kitten

BonaCibo Kitten, optimum düzeyde protein, yağ ve karbonhidrat dengesi ile yavru kedinizin sağlıklı büyümesi için formüle edilmiştir. Ayrıca sağlıklı bir metabolizma ve kemik gelişimini desteklemek üzere Omega-3 yağları ve temel mineral ve vitaminler ile zenginleştirilmiştir.

Sağlıklı Gelişim

Dengeli Vitamin ve Mineraller

Taurin İlavesi

Tüm ırklardan yavru kediler için

İçindekiler

Ekstrude Kuru Yavru Kedi Maması

Kurutulmuş Tavuk Proteini (%46), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu (%7), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

%38

Protein

%18

Yağ

Analitik Bileşenler

Protein % 38
Yağ İçeriği % 18
Ham Kül % 8
Ham Selüloz (Lif) % 2,5
Omega-6 % 3,8
Omega-3 % 0,85

Beslenmeye Dayalı İlaveler

Vitamin A 37.500 IU/kg 
Vitamin D32.250 IU/kg 
Vitamin E225 mg/kg 
Vitamin K30,49 mg/kg 
Vitamin C30 mg/kg 
Vitamin B122,41 mg/kg 
Vitamin B218,53 mg/kg 
Vitamin B617,53 mg/kg
Vitamin B120,10 mg/kg
Pantotenik Asit20,61 mg/kg
Folik Asit3,71 mg/kg
Niyasin75 mg/kg
Biyotin0,37 mg/kg
Bakır (Sülfat olarak)18 mg/kg
Çinko (Sülfat olarak)95 mg/kg
Çinko (Şelat olarak)20 mg/kg
Manganez (Sülfat olarak)30 mg/kg
Selenyum (Selenit olarak)0,3 mg/kg
Taurin2.600 mg/kg
AB onaylı antioksidanlar. 

 

Düşük Tahıllı

Besin maddesi olan tahılı düşük miktarda içererek kedinizin sağlıklı olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olur.

ideal-kilo-icon
İdeal Kilo

BonaCibo, kedinizin uzun bir yaşama ve sağlıklı bir metabolizmaya sahip olabilmesi ve ideal vücut ağırlığını koruyabilmesi için protein ve yağ oranı dengelenerek formüle edilmiştir.

bagisiklik-sistemi
Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

BonaCibo, içeriğindeki doğal prebiyotik lifler bağırsaklarda yararlı bakterilerin gelişimini destekler ve patojenlerin zararlı etkisinin azaltılmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini destekler ve sindirimi optimize eder.

deri-tuy-sagligi
Deri ve Tüy Sağlığı

BonaCibo, sağlıklı deri yapısını ve parlak tüylerin oluşumunu desteklemek üzere vitaminler ve amino asitlerce zenginleştirilmiş, Omega-6:Omega-3 yağ asitleri oranı dengelenmiş içeriğe sahiptir.

gorme-ve-kalp-sagligi
Görme ve Kalp Sağlığı

Sinir sisteminin, kalp sağlığının ve görme kabiliyetinin desteklenmesi için gerekli olan Taurin yüksek miktarda ilave edilmiştir.

uriner-saglik-destek
Üriner Sağlık Desteği

BonaCibo, içeriğindeki dengelenmiş, optimum düzeydeki mineral seviyeleri ile üriner taş oluşumu riskini azaltmaya yardımcı olur.

sindirim-sistemi
Sağlıklı Sindirim Sistemi

Sindirilebilirliği yüksek gıdaların, hassas bir pişirme işlemine tabi tutulması ile BonaCibo maksimum sindirimin sağlanmasına yardımcı olur.

Tuy-yumagi-atimi
Tüy Yumağı Atımı

Sindirim sisteminin bozulmasına sebep olan tüy yumaklarının dengelenmiş besinsel lif içeriği ile çözülerek, kolayca atılmasına yardımcı olur.

Dengeli-vitamin
Dengeli Vitamin ve Mineraller

Metabolizmayı desteklemek ve sürekli enerji üretimini sağlamak üzere optimal düzeyde vitaminler içermektedir. Temel iz mineraller, vücudun kolaylıkla absorbe edebileceği ve faydalanabileceği formdadır.

 1. Bonacibo Kitten hangi ırklardan kediler için uygundur?

  Bonacibo Kitten tüm ırklardan yavru kediler için uygundur.

 2. Bonacibo Kitten hangi yaş aralığında tercih edilmeli?

  Bonacibo Yavru Kedi Maması ile kedinizi, sütten kesimden itibaren, 8 ila 10 aylık olana kadar besleyebilirsiniz. Bu sürecin son iki ayında, yetişkin kedi maması, yavaş yavaş verilmeye başlanabilir. Yavru Kedi Maması, arttırılmış enerji ve vitamin içeriği ile hamile ve emzirme dönemindeki kediler için idealdir.

  Hamile kediler için, hamilelik döneminin, son üçte birlik kısmında yani son 20 günlük süreçte, BonaCibo Yavru Kedi Maması kullanılmalıdır. Doğum sonrasında ise, yavru kedi maması, süt üretimine yardımcı olacak enerjiyi ve mineralleri fazlasıyla içerdiğinden, sütten kesime kadarki süreçte anne kedi için son derece faydalı olacaktır.

 3. Taurin nedir? Neden kedi mamalarında mutlaka olmalıdır?

  Taurin aminoasite benzeyen ve aynı zamanda bir vitamin gibi vücut içinde rol alan bir besin maddesidir. Taurinin, göz sağlığı için retina gelişimini ve kalp kaslarının gelişimini sağlaması gibi vücutta birçok fonksiyonu vardır.

  Köpeklerin aksine, kediler vücutlarında taurin üretemez, bu nedenden dolayı kediler, bu besini mamanın içeriğinden sağlamalıdır. Kedilerin besinsel ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmek için Çağatay, Bonacibo Adult Cat Lamb&Rice mamalarında taurin kullanmaktadır.

 4. Yeni doğan kedilerde kuru mama kullanmaya ne zaman başlanabilir?

  Sütten kesme döneminde, yeni doğmuş yavru kedilerinizi kuru mamaya alıştırmak için, birkaç tane yavru kedi mamasını, su ile ıslatılarak, yatağının kenarına bırakılabilirsiniz. Yalnız mamayı kesinlikle süt ile ıslatmayınız. Eğer mamayı hemen yemiyorsa, ön patilerinin ucuna ufak bir parça ıslatılarak yumuşatılmış mamayı bırakınız, yavru kedileriniz, onu yalamaya yeltenecek ve böylece tadına ve kokusuna alışacaktır. Islatılmış mamayı yediğinde, yanlarına ayrıca bir kap kuru mama koyabilirsiniz ve yavru kedinizi kuru mama yemeye teşvik etmek için ıslatarak verdiğiniz mama miktarını azaltabilirsiniz. Fakat her zaman mamanın yanında kedilerinizin erişebileceği temiz ve taze su bulundurmalısınız.

 5. BonaCibo yavru kedi mamasının yetişkin bir kediye verilmesi sakıncalı mıdır?

  Yavru kedi mamasının besin değerleri, yetişkin kedi mamasına nazaran daha yüksek seviyededir, dolayısıyla yetişkin bir kedinin besinsel gereksinmelerini fazlasıyla karşılamaktadır, ancak yetişkin bir kedi, ekstra enerji içeren yavru mamasından süreklilikte yediği takdirde fazla kilo alma riski vardır. Kedinin vücut durumuna dikkat edilerek, yavru maması vermesi halinde, bu durum hiçbir soruna sebep olmayacaktır. Yalnızca tane boyutu, yetişkin bir kedi için küçük gelebilmektedir.

 6. Kedilere kilo aldırmak için hangi mama kullanılmalıdır?

  Kediniz kilo almakta zorluk yaşıyorsa, ona çok daha yüksek enerji içeren, Bonacibo Yavru Kedi Maması vermek daha uygun olacaktır. Ayrıca kedinizin dikkati çabuk dağılıyorsa ve pakette belirtilen miktar kadar yemeye niyetli değilse, genelde sakin bir yerde beslemek daha iyi bir fikir olabilir. Eğer kedinizin, özellikle kilosu az ve kuru mamaya karşı ilgi duymuyor ise, kuru mamanın üzerine, belirli bir miktar tam ve dengeli bir yaş mama karıştırarak, alacağı enerji miktarını arttırmak ve kedinizin mamaya karşı ilgisini çekmek mümkündür.

 7. Ameliyat geçirmiş bir kedi için hangi mama kullanılmalıdır?

  Kediler ameliyattan sonra genelde yemekleri ile ilgilenmezler. Bu yüzden onlara daha çok, Bonacibo Yavru Kedi maması gibi lezzetli ve besin değeri yüksek olan mamalar vermek daha iyi olacaktır, böylece az miktarda mamadan, alabildikleri kadar fazla besin elde etmiş olurlar. Ayrıca, mama, daha rahat tüketilebilmesi için ılık su ile ıslatarak yumuşatılabilir.