Tüm Irklardan 12 Aya Kadar Yavru Köpekler için

Bonacibo Puppy Tavuklu

BonaCibo Puppy; tüm ırklardan yavru köpekler için optimum düzeyde protein, yağ ve karbonhidrat dengesi ile köpeğinizin sağlıklı büyümesi için, metabolizma ve kemik gelişimini desteklemek üzere Omega-3 yağ asitleri, vitamin ve minerallerce zenginleştirilerek formüle edilmiştir.

Sağlıklı Gelişim

Sağlıklı Sindirim Sistemi

Bağışıklık Desteği

Tüm Irklardan 12 Aya Kadar Yavru Köpekler için

İçindekiler

Kurutulmuş Tavuk Proteini (%37), Baldo Pirinç (%18), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu (%6), Bira Mayası, Hamsi Yağı, Harnup, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Nükleotit Maya Proteini, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Yaban Mersini Tozu, Avizeağacı Özütü, Pisilyum, Kadife Çiçeği Tozu.
Hipoalerjenik: Sığır eti, süt ürünleri ve buğday içermez.

%30

Protein

%15

Yağ

Analitik Bileşenler

Protein % 30
Yağ İçeriği % 15
Ham Kül % 8
Ham Selüloz (Lif) % 2,2
Omega-6 % 3,6
Omega-3 % 0,75

Beslenmeye Dayalı İlaveler

Vitamin A 20.000 IU/kg 
Vitamin D31.800 IU/kg 
Vitamin E400 mg/kg 
Vitamin K30,42 mg/kg 
Vitamin C200 mg/kg 
Vitamin B13,61 mg/kg 
Vitamin B27,84 mg/kg 
Vitamin B63,10 mg/kg
Vitamin B120,07 mg/kg
Pantotenik Asit31,06 mg/kg
Folik Asit0,66 mg/kg
Niyasin24 mg/kg
Biyotin0,32 mg/kg
Bakır (Sülfat olarak)15 mg/kg
Çinko (Sülfat olarak)80 mg/kg
Çinko (Şelat olarak)20 mg/kg
Manganez (Sülfat olarak)27 mg/kg
Selenyum (Selenit olarak)0,26 mg/kg
Glukozamin1.000 mg/kg
Kondroitin700 mg/kg
AB onaylı antioksidanlar. 
Puppy-Gelisim
Sağlıklı Gelişim

BonaCibo Puppy, yavru köpeğinizin sağlıklı büyümesi ve metabolizmasının ideal çalışmasına yardımcı olarak uzun bir ömür sürebilmesi için protein ve yağ oranı dengelenerek formüle edilmiştir. Ayrıca formülündeki optimum mineral dengesi yavru köpeğinizin kemik gelişimini destekler.

Dog-Bagisiklik
Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

BonaCibo Puppy içeriğindeki doğal prebiyotik lifler, bağırsaklarda yararlı bakterilerin gelişimini destekler ve patojenlerin zararlı etkisinin azaltılmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini destekler ve sindirimi optimize eder.

Dog-Deri-Sagligi
Deri ve Tüy Sağlığı

BonaCibo Puppy, sağlıklı deri yapısını ve parlak tüylerin oluşumunu desteklemek üzere vitaminler ve amino asitlerce zenginleştirilmiş, Omega-6 : Omega-3 yağ asitleri oranı dengelenmiş içeriğe sahiptir.

Puppy-Hamilelik
Sağlıklı Hamilelik Dönemi

Yüksek oranda sindirilebilir protein ve dengeli aminoasit içeriği ile BonaCibo Puppy, gebe köpekler için, yavruların doğum ağırlıklarının ve bağışıklık sistemlerinin optimize edilmesine yardımcı olan ideal bir mamadır.

puppy-emzirme
Sağlıklı Emzirme Dönemi

BonaCibo Puppy sayesinde süt emzirme döneminde köpeğinizin yavrularının sağlıklı gelişimi ve iskelet sisteminin yapılanması için gerekli olan yağ asitleri ve minerallerce zengin süt verimin sağlanmasına yardımcı olur.

Dog-Sindirim
Sağlıklı Sindirim Sistemi

Sindirilebilirliği yüksek gıdaların, hassas bir pişirme işlemine tabi tutulması ile BonaCibo Puppy maksimum sindirimin sağlanmasına yardımcı olur.

Dog-Eklem
Eklem Sağlığı

İçerdiği doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları ile esnek ve sağlıklı eklemler için kıkırdak sağlığını destekler.

Dog-Vitamin
Dengeli Vitamin ve Mineraller

Metabolizmayı desteklemek ve gün boyu sürekli enerji üretimini sağlamak üzere optimal düzeyde vitamin ve iz mineralleri içermektedir.

Düşük Alerjik içerik

Köpeklerde beslenmeye bağlı alerjilere en fazla sebep olan dana, süt ürünleri, buğday ve soya içermeyen formülü ile hipoalerjeniktir.

Düşük Tahıllı

Besin maddesi olan tahılı düşük miktarda içererek kedinizin sağlıklı olarak yaşamını sürdürmesine yardımcı olur.

 1. Glucosamin ve Chondroitin nedir? Köpeklere faydası nedir?

  Glukozamin ve kondroitin; eklemlerin içinde kıkırdak üretimine yardımcı olan doğal bir besin maddesidir. Kıkırdak vücut içinde, bozulmaya uğrar ve yenilenir. Bu besinler yenilemeyi süreklilikte sağlamak ve bozulmayı azaltmak için elzemdir. Çoğu yetişkin sağlıklı köpek için, vücutlarında üretilen glukozamin ve kondroitin miktarı yeterli olmasına rağmen bazı köpeklerde, mama ile ek olarak takviye edilmesi gerekmektedir. Çağatay ın köpek mamalarının çoğu, özellikle büyük ırk ve eklem problemleri olan köpeklerin ihtiyaç duyduğu arttırılmış oranda glukozamin ve kondroitin içerir, yine de hap ve toz takviyesi yapmanın zararı yoktur, fakat fazladan alınan besinler idrar yoluyla atılacağından sadece para kaybına neden olacaktır.

 2. Bonacibo Yavru Köpek Maması ve Bonacibo Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması arasındaki farklar nelerdir?

  Her iki mama formülü de büyüme ve gelişme evresinde olan yavru köpeklerin tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilmiştir.

  Yavru köpek mamalarımızda belirlenen mineral dengesi, kas gelişimini optimize etmek, sağlıklı kemik gelişimi sağlamak ve doğru amino asit profilini oluşturmak amacı ile hassas bir şekilde ayarlanmıştır. Ayrıca, Vücudun süreklilikte doğru bir şekilde gelişmesi ve metabolizmaya destek olması için vitaminler yüksek oranda arttırılmıştır.

  Bonacibo Yavru Köpek Maması; tüm ırktan yavru köpekler için idealdir.

  Bonacibo Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması formülü, dışarıda bakılan ve aktif olan tüm köpekler için uygundur ve bu mamanın enerji seviyesi Bonacibo yavru köpek mamasına nazaran çok daha yüksektir. Aynı zamanda gelişmekte olan eklemleri desteklemek için Kondroitin ve Glukozamin düzeyleri yükseltilmiştir. Ayrıca vitamin ve mineral seviyeleri metabolizmayı desteklemek için arttırılmıştır.

  Yavrunuzun Sütten kesilmesinden itibaren, Bonacibo yavru köpek mamasını ve Bonacibo yüksek enerjili yavru köpek mamasını, küçük ırklarda 8-10 ay a kadar ve büyük ırklarda ise 12-14 ay a kadar kullanabilirsiniz.

  Her iki yavru maması da daha uzun süre kullanılabilir, bunun dostunuza hiçbir zararı olmayacaktır. Fakat, yetişkinlik döneminde, yavru köpek maması, kilo ve vücut gelişimi gözlenerek ve kontrollü bir şekilde verilmelidir.

  Hamile ve emziren köpeklerde, arttırılmış enerji ve vitamin içeriği nedeniyle, Bonacibo Yüksek Enerjili Yavru Köpek Maması kullanılması çok daha uygun olacaktır. Hamile köpekler, gebeliklerinin üçte biri olan son 20 gün bu mama ile beslenmelidir. Yavrulama sonrasında ise yüksek enerjili yavru köpek maması, süt üretimini sağlayacak olan enerjiyi ve mineralleri fazlasıyla içerdiğinden, sütten kesime kadarki süreçte anneye rahatlıkla verilebilir.

 3. Yeni doğan köpeklerde kuru mama kullanmaya ne zaman başlanabilir?

  Sütten kesme döneminde, yeni doğmuş yavru köpeklerinizi kuru mamaya alıştırmak için, birkaç tane yavru köpek mamasını, su ile ıslatılarak, yatağının kenarına bırakılabilirsiniz. Yalnız mamayı kesinlikle süt ile ıslatmayınız. Eğer mamayı hemen yemiyorsa, ön patilerinin ucuna ufak bir parça ıslatılarak yumuşatılmış mamayı bırakınız, yavru köpekleriniz, onu yalamaya yeltenecek ve böylece tadına ve kokusuna alışacaktır. Islatılmış mamayı yediğinde, yanlarına ayrıca bir kap kuru mama koyabilirsiniz ve yavru köpeklerinizi, kuru mama yemeye teşvik etmek için ıslatarak verdiğiniz mama miktarını azaltabilirsiniz. Fakat her zaman mamanın yanında köpeklerinizin erişebileceği temiz ve taze su bulundurmalısınız.

 4. Köpekleri kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz?

  Bazı köpekler, kuru mama daha uygun ve hesaplı olmasına rağmen yaş mamayı tercih edebilmektedir. Köpeğinize kuru mamayı ilk verişinizde, yaş mamanın içine az miktarda karıştırarak azar azar vermenizi tavsiye ederiz. Genelde kuru mama ile hiç beslenmemiş köpeklerde, kuru mamanın yapısı alışılmadık gelebilmektedir, bundan dolayı ilk denemede kuru mamayı reddederlerse endişelenmeyin. Ayrıca, köpeğinizi, kuru mamaya alıştırmak için biraz ılık su ile yumuşatabilirsiniz, fakat bunu asla süt ile yapmayınız. Veya bir iki tane kuru mamayı ana yemekten önce, elinizle ödül olarak verebilirsiniz. Köpeğiniz birkaç tane kuru mama yedikten sonra ana yemekte yaş mama ile karıştırarak verebilirsiniz. Kuru mama tek başına kalana kadar yaş mama ile karıştırdığınız kuru mama oranını yavaş yavaş artırabilirsiniz.

 5. Yavru köpek mamasının yetişkin bir köpeğe verilmesi sakıncalı mıdır?

  Yavru maması ve Yüksek Enerjili yavru mamasının besin değerleri, yetişkin köpek mamasına nazaran daha yüksek seviyededir dolayısıyla yetişkin bir köpeğin, besinsel gereksinmelerini fazlasıyla karşılamaktadır, ancak yetişkin bir köpek, ekstra enerji içeren yavru mamasından süreklilikte yediği takdirde fazla kilo alma riski vardır. Köpeğiniz çok hareketliyse ve normal kilosunu koruyamıyor ise yavru maması veya yüksek enerjili yavru maması kullanılabilir, fakat normal olarak 1 yaş üstü köpekler için, yetişkin mamaları daha uygundur.

 6. Kuzu etli mama ile tavuklu mama arasında ne fark vardır? Hangisi köpekler için daha besleyicidir?

  Çağatay’ın tavuklu ve kuzu etli mamalarının tümü köpeklerimizin besinsel ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek düzeydedir ve köpeğinizin günlük olarak ihtiyaç duyacağı, tüm besinleri sunmaktadır. Tavuk ya da kuzu etinden elde edilen mamalarının, hangisinin köpek için daha uygun olduğunu söylemek doğru değildir, Et çeşidinden ziyade, köpeğimiz için önemli olan mamanın kalitesidir. Ayrıca köpeğimizin farklı gıdalar alabilmesi için, problemsiz bir şekilde et çeşidini arada bir değiştirmek mümkündür.

 7. Ameliyat geçirmiş bir köpek için hangi mama kullanılmalıdır?

  Köpekler ameliyattan sonra genelde yemekleri ile ilgilenmezler. Bu yüzden onlara daha çok, Bonacibo Yavru Köpek veya Yüksek Enerjili Yavru Köpek maması gibi lezzetli ve besin değeri yüksek olan mamalar vermek daha iyi olacaktır, böylece az miktarda mamadan, alabildikleri kadar fazla besin elde etmiş olurlar. Ayrıca, mama, daha rahat tüketilebilmesi için ılık su ile ıslatarak yumuşatılabilir.