Zihin Sağlığı

Zihin Sağlığı

Yaşlanmanın köpekler üzerindeki etkilerini sınırlandırmak ve evcil hayvanlarla sahipleri arasındaki bağı korumak için doğal bir çözüm: Phenomind™.

Evcil hayvanların, geçmiş yıllara nazaran daha uzun yaşadıkları bir gerçek. Bununla birlikte köpekler yaşlandıkça, başta hafıza kaybı olmak üzere fiziksel performans kaybına uğruyorlar. Köpek sahipleri yıllar içinde sadık dostlarının enerjilerini ve neşelerini kaybettiğine, çevresel faktörlere daha duyarlı olduğuna tanıklık ediyor. Sonuç, ne yazık ki aradaki iletişimin ve dostluk bağının kaçınılmaz olarak azalması ve yıpranması oluyor.

Köpeklerle sahipleri arasındaki iletişimi korumak ve ilişkilerini güçlendirmek amacıyla etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış, içerik özellikleriyle köpeklerin yaşam koşullarını iyileştiren bir çözüm geliştirildi. Phenomind™.

Anılarınız unutulmasın, iletişiminiz kopmasın.
BonaCibo yetişkin köpek mamalarımızı, üzüm ve yaban mersini özleri içeren, doğal olarak polifenoller bakımından zengin Phenomind™ ile zenginleştirerek yepyeni köpek ürünleri geliştirdik.

Yetişkin köpekler için ürettiğimiz yeni mamalarımız, her ırktan köpekte, yaşlılıkla beraber gerileyen bellek üzerinde güçlü bir etki sağlıyor. Yaşlılık döneminde beyin performansını koruyarak, köpekler ve sahipleri arasındaki iletişimin ve tabii ki dostluk bağının zedelenmeden devam etmesini sağlıyor.

ÜZÜM ve YABAN MERSİNİ ÖZÜ
ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
Kurutulmuş üzüm özü (vitis vinifera) ve yaban mersini tozu (vaccinium angustifolium) karışımıdır. Yetişkin köpek mamalarında kullanılır.


ANTİOKSİDAN TAKVİYESİ
ANTİOKSİDAN STATÜSÜ:
Phenomind™, kanda antioksidanın artmasını sağlar. Phenomind™ ile desteklenmiş köpeklerin antioksidan düzeyinde, günlük beslenmesinde sadece üzüm veya yaban mersini takviyesi bulunan köpeklere kıyasla anlamlı bir fark görülmektedir (p=0,058).

HER GÜN YENİ BİR BECERİ, ÖMÜR BOYU DAHA GÜÇLÜ BİR BEYİN
BEYİN FONKSİYONLARININ PERFORMANSINDA GELİŞME:
Yetişkin köpeklerde Phenomind™ açısından zengin bir diyetin, hipokampusa bağlı mekânsal öğrenme yeteneğini büyük ölçüde desteklediği görülmüştür (Phenomind™ desteği almayan kontrollü yetişkin köpek grubu ve Phenomind™ destekli yetişkin köpek grubu; p<0,001).
 
BELLEK MERKEZİNİ DESTEKLER: HİPOKAMPUS
BİLİŞSEL İŞLEV BOZUKLUĞU SENDROMU (CDS)’E KARŞI HİPOKAMPUS “HAFIZA MERKEZİ” DESTEĞİ:
Bilişsel performans testleri gösteriyor ki Phenomind™ açısından zengin diyetle beslenen yetişkin köpeklerin bilişsel yeti ve hafızaları, Phenomind™ takviyesi almayan yetişkin köpeklere kıyasla çok daha güçlü ve aktif (p=0,0301).

Gerçekten işe yarıyor!
Phenomind™’ın etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Phenomind™’ın yaşlı köpeklerin bilişsel yetenekleri üzerindeki etkinliğini değerlendirmek için DNMP (Delayed Non Matching Position / Gecikmeli Eşleşmeyen Pozisyon) testi denilen, yeni nesnesinin konumunun ezberlenmesini ölçen bir test gerçekleştirilmiştir. Protokol, mama tanesi içinde bulunan 1 plasebo ve 1 doz Phenomind™’dan oluşmaktadır.

Öğrenme yeteneğinin ölçümlendiği 8 haftalık test sonucunda, Phenomind™ ile beslenen köpeklerin bilişsel kapasitesinde, Phenomind™ takviyesi almayanlara kıyasla anlamlı ölçüde bir gelişme olduğu gözlenmiştir.